Odpowiednie parametry dla zdjęć produktów w butiku

Gdy zamierzasz opublikować nowy produkt w swoim sklepie, masz możliwość dodania do czterech zdjęć dla każdej oferty. Poniżej zbieramy kilka szczegółów technicznych, które pomogą Ci dostosować zdjęcia do naszego portalu i tym samym – zaprezentują Twoje produkty klientom w sposób optymalny.

Gdzie wstawić zdjęcia produktu?

Przy publikacji nowej oferty lub edycji już istniejącej możesz dodać do 4 zdjęć, wystarczy, że wejdziesz w:

Moja DaWanda » Mój sklep i produkty » Aktualne oferty »

Dodawanie zdjęć

Wskazówki techniczne

duże zdjęcia podczas przesyłania na nasz serwer są odpowiednio kompresowane do optymalnej wielkości – dlatego nie zmniejszaj swoich zdjęć przed wrzuceniem na stronę produktu, w przeciwnym razie stracą na jakości


zdjęcia produktów powinny mieć szerokość co najmniej 1000 px


zalecany format zapisu zdjęć to JPEG (.jpg)


wielkość każdego pliku nie powinna przekraczać 10 MB


do prezentacji produktu na DaWandzie najbardziej nadaje się format poziomy

 Pierwsze zdjęcie produktu, które pojawia się w naszych katalogach, zalecamy umieszczać w formacie poziomym w proporcji 4:3. Jeżeli zamierzasz udostępniać treści w mediach społecznościowych, do tego celu bardziej nadaje się zdjęcie wielkoformatowe – jedno z pozostałych zdjęć produktu (poza pierwszym) możesz umieścić właśnie takie (szczególnie, jeśli ma znaleźć się na portalach Facebook lub Pinterest).

Edycja zdjęcia

Każde z wgranych zdjęć możesz jeszcze przyciąć oraz obrócić. Specjalny przycisk „Zdjęcie do katalogu (4:3)” pomoże Ci dopasować format pierwszego zdjęcia do optymalnych wymiarów DaWandy dla katalogowego zdjęcia produktu. Kliknij opcję „Edytuj” pod zdjęciem głównym i zobacz, jak to działa :)

Dobre zdjęcie produktu?

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi:

Post przez

napisane przez 07.02.2018 o godzinie 17:49 h.

Kategoria: Jak to zrobić?

Dzień w dzień brnie w najdalsze zakątki DaWandy, by zgłębić jej tajemnice. Nie boi się trudnych pytań. Lubi szukać dziury w całym. Gdy akurat nie dopieszcza Portalu Sprzedawcy, zerka kątem oka za granicę:)

Comments

Security Code: