Większa widoczność produktów dzięki darmowemu Planerowi słów kluczowych »

Dzięki naszemu Planerowi słów kluczowych chcemy pomóc Sprzedawcom odpowiednio dobierać słowa kluczowe / tagi do swoich produktów. Po co? Dzięki temu klient, wpisując konkretne zapytania do naszej wyszukiwarki, będzie w łatwiejszy sposób w stanie natrafić na to, czego szuka. Nasze narzędzie podpowie Ci, które słowa kluczowe odpowiadające Twojemu produktowi pojawiają się w okienku wyszukiwarki najczęściej (czyli co użytkownicy zwykle tam wpisują), ale też – jakie mniej popularne, a bardziej szczegółowo opisujące Twoje oferty frazy warto dodać do tagów produktów. Całą instrukcję znajdziesz poniżej.

Instrukcja

Użytkownicy DaWandy każdego dnia mają dostęp do milionów produktów oferowanych na naszym portalu. Potencjalny kupujący, który szuka jakiegoś produktu, często trafia na kilka stron wyników wyszukiwania dla swojego zapytania. Im wyżej produkt pokazuje się na liście wyników wyszukiwania, tym częściej jest widziany i tym większa jest szansa, że zostanie zauważony i kupiony.

Używając dobrze dobranych słów kluczowych / tagów upewnisz się, że Twój produkt zostanie wyświetlony na odpowiednich listach wyników wyszukiwania.

Jak działa Planer słów kluczowych?

Od teraz znajdziesz do w edycji każdego ze swoich produktów. Wejdź na

Moja DaWanda » Mój sklep i produkty » Aktualne oferty » Edycja produktu (ołówek)

W sekcji „Tagi w języku polskim” znajdziesz przycisk „Nie wiesz, od czego zacząć? Pomożemy Ci wybrać hasła, które mają dużą liczbę wyszukiwań na DaWandzie.”. To tutaj! Kliknij i sprawdź, jak działa nasze narzędzie.

Możesz opisać Twój produkt w dwóch polach

1. Jakiego rodzaju są Twoje produkty?

Ustal, czym jest produkt i postaraj się użyć różnych wariantów, synonimów, np. koszulka, t-shirt, top, bluzka

2. Jakie cechy opisuja Twój produkt?

Tutaj możesz przejść do szczegółów i dokładnie opisać produkt na różne sposoby. Użyj różnych przymiotników (czerwony, długi), sprecyzuj grupę docelową (damski, dla kobiet), atrybuty (z frędzlami, bawełniany), okazje oraz wydarzenia (na prezent, na urodziny, na lato), itd. Pamiętaj o odmianie wyrazów.

W oparciu o podane przez Ciebie informacje narzędzie stworzy wszystkie możliwe kombinacje. Po kliknięciu w przycisk “Szukaj słów kluczowych” otrzymasz dwie różne listy słów kluczowych / tagów.

Na pierwszej liście, zatytułowanej „Pasujące hasła wyszukiwania na DaWandzie” znajdziesz zapytania użytkowników, które już posiadają znaczącą liczbę wyszukiwań (popularność) na DaWandzie (tzn. częstotliwość, z jaką użytkownicy wyszukiwali dane hasło w ciągu ostatnich 12 miesięcy). Zalecamy dodanie wszystkich tych słów kluczowych / tagów, które oczywiście mają sens dla Twojego produktu.

Druga lista, nazwana „Inne proponowane hasła wyszukiwania”, pokazuje te zapytania, które nie posiadają jeszcze wysokiej popularności, lecz mogą opisać Twój produkt w bardziej szczegółowy sposób. Wybierz dodatkowe słowa kluczowe / tagi, tak by wykorzystać maksymalną ich liczbę dla danej oferty.

Jak wybrać dobre słowa kluczowe / tagi

Odpowiednie słowa kluczowe / tagi powinny spełniać dwa następujące kryteria: trafność oraz popularność (liczbę wyszukiwań).

1. Trafność

Im trafniej słowo kluczowe lub zdanie opisuje Twój produkt, tym większe jest prawdopodobieństwo, że produkt będzie zgodny z intencją wyszukiwania użytkownika. „Inne proponowane hasła wyszukiwania” nie mają jeszcze wysokiej liczby wyszukiwań, ale – ponieważ mogą opisywać Twój produkt w bardziej szczegółowy sposób – zaleca się również ich wybór, aby zwiększyć szanse na to, że użytkownik kliknie na Twoją ofertę.

Przykład: Przyjmijmy, że zamieszczasz ofertę z torebką skórzaną dla panny młodej. Narzędzie sugeruje m.in. dwa słowa kluczowe / tagi: „torebka skórzana” w pierwszym polu, oraz „torebka dla panny młodej” w drugim polu. Pierwsza opcja ma wyższą liczbę wyszukiwań na DaWandzie, lecz druga lepiej opisuje Twój produkt.

2. Popularność (liczba wyszukiwań na DaWandzie)

Naturalnie wybieraj takie słowa kluczowe / tagi, przy których prawdopodobieństwo ich wpisania w wyszukiwarkę DaWandy przez użytkowników jest wysokie.

Przykład: Jeśli słowo kluczowe / tag “tuba” dobrze opisuje Twój produkt, możesz go użyć. Jednak zastanów się, czy nie jest bardziej prawdopodobne, że użytkownik wpisze w pole wyszukiwania powszechniej wykorzystywane słowa, np. “komin”, “szal”, dlatego i te frazy warto wykorzystać jako tagi.

Dzięki temu, że wybierzesz słowa kluczowe/tagi względnie często wpisywane w okienko wyszukiwarki, produkt będzie częściej “wyskakiwał” w wynikach wyszukiwania. Z drugiej strony pamiętaj, że wzrasta wtedy konkurencja – twórcy produktów podobnych do Twoich także mogą wykorzystać popularne słowa kluczowe/tagi. To może spowodować przesunięcie Twoich produktów na dalsze pozycje w wynikach wyszukiwania.

 

Wskazówka: Największy sens ma wykorzystanie zarówno popularnych, jak i niszowych słów kluczowych / tagów. Przepis na sukces tkwi w połączeniu obydwu podejść.

Pamiętaj! Nie ma sensu wybierać słów kluczowych / tagów, które mają dużą popularność w wyszukiwarce, ale nie są adekwatne do Twoich produktów.

Przykład: Jeśli użytkownik szuka spodni, jest mało prawdopodobne, że kupi oferowany przez Ciebie sweter tylko dlatego, że “otagowałeś” go jako „spodnie”.

Liczba słów kluczowych

Możesz wybrać do 15 słów kluczowych / tagów dla jednej oferty. Jeśli klikniesz na te zaproponowane przez nasze narzędzie, zostaną one automatycznie dodane do pola „Tagi w języku polskim”. Użyj wszystkich 15 określeń, aby zwiększyć szanse na to, że Twój produkt zostanie znaleziony.

Dla porównania: Jeśli masz możliwość wystawić swój produkt w 15 witrynach sklepowych, jaki sens miałoby wykorzystanie jedynie 8 miejsc i pozostawienie reszty Twoim konkurentom?

Wskazówka: Możesz dowiedzieć się więcej na temat zwiększania widoczności Twojego sklepu oraz produktów z naszej Akademii SEO na Portalu Sprzedawcy.

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi:

Post przez

napisane przez 02.11.2017 o godzinie 17:16 h.

Kategoria: Promuj swój sklep

Dzień w dzień brnie w najdalsze zakątki DaWandy, by zgłębić jej tajemnice. Nie boi się trudnych pytań. Lubi szukać dziury w całym. Gdy akurat nie dopieszcza Portalu Sprzedawcy, zerka kątem oka za granicę:)

Comments

Security Code: