Akademia SEO: Dobre praktyki

W ostatniej części wrzucamy kilka przykładów dobrych i złych działań dotyczących SEO, przekujemy teoretyczne wskazówki w odrobinę praktyki. Mamy nadzieję, że to jeszcze jaśniej zobrazuje, w jaki sposób optymalizować strony produktów dla lepszego pozycjonowania na DaWandzie i w wyszukiwarkach internetowych. Skupimy się na najważniejszych elementach: nazwie produktu, opisie oraz tagach!

 

Pamiętaj – pierwszym krokiem do optymalizacji swojego sklepu pod kątem SEO jest analiza słów kluczowych. Dopiero gdy ustalisz, które słowa i frazy kluczowe najlepiej określają Twój asortyment, zabierz się za modyfikację powyższych elementów. Czytaj więcej »

Zobacz przykłady dobrych nazw produktów

CADOaccessories »

COZYDOTS »

Tagi

Wspominaliśmy, że – dobierając tagi do każdego produktu – warto zamienić się na chwilę w swojego klienta i zastanowić, w jaki sposób on szukałby naszych ofert. Czyli – co klient wpisze w wyszukiwarkę internetową?

Podstawowe błędy w dobieraniu tagów

  • unikaj używania nazw własnych, np. nazw modeli, kolekcji, butiku, których klient nie zna i nie wpisze w okienko wyszukiwania
  • nie powielaj nazw kategorii głównych na DaWandzie, np. nie wpisuj: sukienka, torba, brelok, portfel, koszulka, bluza, komin, basic, nowość, promocja, zima, handmade, rękodzieło, ciepły, piękny itd. jako jedyne tagi dla danego produktu
  • używaj precyzyjnych tagów, nie pojedynczych, np. szara dzianinowa tuba dwustronna, dwustronny komin dla dziecka, dzianinowa sukienka ciążowa, czerwony piórnik dla przedszkolaka itd.
  • unikaj wykorzystywania nazw materiałów, kolorów, rozmiarów, grupy docelowej jako osobnych tagów, np. nie wpisuj: bawełna, dzianina, czerwony, cukierkowy, uniwersalny, xxl, ciążowy, bożonarodzeniowy, wesele,
  • używaj tagów w języku polskim

Opisy produktów

  • unikaj powtarzających się treści opisów dla wielu produktów, wszystkie opisy powinny być unikalne – dzięki temu produkty będą lepiej wypozycjonowane
  • każdy opis powinien zawierać szczegółową charakterystykę danego produktu i odpowiednią czytelną strukturę (grupa docelowa, materiał, rozmiar, kolor itp.)
  • na początku opisu umieszczaj słowo kluczowe (lub frazę kluczową), potem możesz je jeszcze powtórzyć w dalszych częściach (w sposób naturalny i logiczny, nie na siłę i w sposób sztuczny)

Podsumowanie

 

Przypominamy, że celem optymalizacji butiku w ramach SEO jest uzyskanie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. A po ludzku – zamiana SZUKAJĄCYCH w Google w KUPUJĄCYCH na DaWandzie. I najważniejsze – aby odpowiednio ocenić i posortować wyniki wyszukiwania, Google potrzebuje trochę czasu, na „ewaluację” strony wpływ ma wiele czynników. Dlatego wszelkie działania mające na celu zwiększenie przedświątecznego ruchu w butiku należy podjąć już TERAZ.

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi:

Post przez

napisane przez 07.09.2017 o godzinie 13:53 h.

Kategoria: Akademia DaWandy

Dzień w dzień brnie w najdalsze zakątki DaWandy, by zgłębić jej tajemnice. Nie boi się trudnych pytań. Lubi szukać dziury w całym. Gdy akurat nie dopieszcza Portalu Sprzedawcy, zerka kątem oka za granicę:)

Comments

Security Code: