Dopracuj zdjęcie w programie graficznym

Jeżeli Twoje zdjęcia nie są jeszcze w 100% idealne, warto je lekko obrobić w dowolnym programie graficznym. I nie mamy tu na myśli profesjonalnych płatnych programów z ogromem zaawansowanych funkcji i parametrów. Istnieje kilka darmowych pomysłów i podstawowych parametrów, na które warto zwrócić uwagę, a ich obsługa nie graniczy z cudem :)

Program Pixlr

Poniżej przedstawiamy najważniejsze narzędzia programu Pixlr, dostępnego online. Warto spędzić nad nimi trochę czasu i zobaczyć, w jaki sposób są w stanie odmienić Twoje zdjęcia produktowe.

Wstawianie zdjęcia do obróbki

 • Po otwarciu strony programu otwórz obrazek z komputera.
 • Jeśli chcesz, by Twój obrazek miał wybraną wielkość (wysokość i szerokość w pikselach), utwórz nowy obrazek i określ rozmiar.
 • Aby dostosować swoje zdjęcie do tej wysokości, wklej obrazek jako warstwę: warstwa- otwórz obrazek jako warstwę.
 • Obrazek zostanie wklejony i dopasuje się możliwie do wybranych przez Ciebie parametrów.

Najważniejsze opcje i narzędzia programu

Po lewej stronie ekranu znajdziesz dostępne narzędzia. Najprzydatniejsze z nich to: kadrowanie, stempel, wyostrzenie, rozjaśnianie, ściemnianie i lupa. Te narzędzia (z wyjątkiem kadrowania) działają punktowo – to znaczy, że możesz poddawać korekcji wybrane fragmenty obrazu.

 • kadrowanie – przycinanie obrazu
 • stempel – przydaje się, kiedy chcemy skopiować fragment tła. Stempel pobiera wybrany fragment obrazu (zaznaczony wcześniej przy pomocy przycisku Ctrl (system Windows) lub Cmd (Mac)) i przenosi w wybrane miejsce
 • wyostrzenie – poprawianie ostrości wybranego fragmentu obrazu
 • rozjaśnianie
 • ściemnianie
 • lupa – przybliżanie i oddalanie (przybliżać i oddalać obrazek możesz także przy pomocy nawigatora znajdującego się po prawej stronie)

Narzędzia znajdujące się w nagłówku

 • Obrazek – wielkość obrazka i płótna, przewracanie obrazka w pionie i poziomie
 • Przystosowanie – poprawianie jasności i kontrastu zdjęcia, barwy i nasycenia
 • Filtry – wyostrzenie całego obrazuNajlepiej będzie, jeśli pobawisz się tym programem i samodzielnie odkryjesz jego funkcje. Powodzenia!

Prosty przykład

Poniżej przykład, jak my bawiliśmy się zdjęciem buta! Fotografia powstała w pochmurny dzień i bez użycia lampy błyskowej. Dzięki prostej obróbce graficznej online udało nam się ją nieco podrasować. Zerknij :)

Przystosowania » Barwa i nasycenie

W pierwszej kolejności skupiamy się na jasności zdjęcia, które jak widać jest mocno niedoświetlone. Operujemy suwakiem przy jasności, tak by lekko rozjaśnić zdjęcie, ale nie spowodować zbytniego wypłowienia koloru. Zatwierdzamy

Przystosowania » Jaskrawość i kontrast

Operujemy obydwoma suwakami, by znaleźć idealny balans. Przy czym skupiamy się na tym, aby kolor buta był wyraźny (ale nie zmieniony), a tło rozjaśnione.

Kadrowanie

Wybielanie tła

Jeśli chcemy maksymalnie wybielić tło, które mimo wszystko posiada lekkie cienie i uzyskać efekt zdjęcia, którego tło jest maksymalnie białe, wybieramy „puszkę z farbą”, a następnie poniżej – klikając dwukrotnie na czarny prostokąt oraz operując suwakiem – wybieramy kolor biały i zatwierdzamy.

Ponownie klikamy na „puszkę z farbą” i na powierzchni obrazka, którą chcemy pomalować na biało, klikamy (gdy zdjęcie jest wystarczająco kontrastowe, a na powierzchni fotografowanego przedmiotu nie ma prześwietleń, obszar przedmiotu powinien pozostać nienaruszony, w innym przypadku trzeba zastosować inne narzędzie).

 

Voila!

 

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi:

Post przez

napisane przez 14.03.2017 o godzinie 12:29 h.

Dzień w dzień brnie w najdalsze zakątki DaWandy, by zgłębić jej tajemnice. Nie boi się trudnych pytań. Lubi szukać dziury w całym. Gdy akurat nie dopieszcza Portalu Sprzedawcy, zerka kątem oka za granicę:)

Comments

Security Code: