Akademia Fotografii DaWandy od kuchni ♡

Od jakiegoś czasu na dawandowym Portalu Sprzedawcy możecie znaleźć kolejne wskazówki, jak radzić sobie ze zdjęciami produktowymi – w prosty sposób, bez profesjonalnej sesji w studio i przy relatywnie niewielkim budżecie. Akademia Fotografii DaWandy, bo tak nazwaliśmy nasz edukacyjno-inspiracyjny cykl, powstaje przy współpracy z naszym Partnerem – Akademią Nikona, który czuwa nad merytoryczną stroną naszych porad.

Już niedługo opublikujemy kolejny tutorial, tym razem dotyczący zdjęć produktów na konkretnej osobie albo – jak my to sobie roboczo nazywamy – zdjęć “na modelce”. A poniżej, żeby nie było, że sami przez to nie przechodziliśmy i sobie tak teoretyzujemy kreatywnie, dając Wam jakiekolwiek rady, krótka relacja z przygotowań do publikacji treści, tzw. backstage (zdjęcia, jak ktoś robi zdjęcia, wow!). Sami zobaczcie!Misja: piękne zdjęcia produktów typu lifestyle

Miejsce: biuro DaWandy aka #widok8

Produkty: oczywiście dawandowe

Modelki: oczywiście dawandowe (zacna reprezentacja naszych wspaniałych opiekunek kategorii )

Czas: ok. 1 – 1,5 h

Emocje: sięgnęły zenitu, naprawdę!

Efekty: wkrótce, to już nie nam oceniać ;)


Ciągle piszemy o domowych warunkach, nieskomplikowanych rozwiązaniach, odrobinie inwencji i kreatywności. Dlatego klamka zapadła – zdjęcia powstawały w naszym biurze. Po prostu.


Tomek Bartoszyński z BR Photography.pl, który pomaga nam tworzyć content dla Was (dziękujemy, Tomek!), przyjechał do nas na umówioną godzinę. I dopiero wtedy postanowiliśmy – duży pokój spotkań. Wybraliśmy okno (oświetlenie) i ścianę (zupełnie przypadkiem w sali konferencyjnej mamy rower i rośliny wiszące, więc jednogłośnie wygrały plebiscyt na tło naszej sesji).


Zrobiliśmy spacer po biurze, wybraliśmy różnorodne produkty. Już prawie byliśmy w domu, już prawie zaczynaliśmy zdjęcia, została ostatnia kwestia – modelki. Nie trzeba było daleko szukać – dwie ochotniczki z Zespołu, Ilona oraz Milena, wsparły nas, na początku trochę nieśmiało, ale szybko się rozkręciły! :)

Posypało się mnóstwo pomysłów na ciekawe ujęcia, aranżacje, a przy okazji moc endorfin zawitała do biura. Efekty naszej ciężkiej – nie oszukujmy się, taka też była – ale i przyjemnej pracy już wkrótce w ramach Akademii Fotografii DaWandy.

A wnioski? My daliśmy radę, więc i Wy dacie! Można? Można!


3 grosze od Tomka z BR Photography.pl

Dorka zadzwoniła i powiedziała, że jest fajny projekt do zrobienia i że niezbędna będzie pomoc fotograficzna.

Niesamowite w naszej współpracy jest to, że faktycznie wybieramy jak najprostsze rozwiązania, dostępne dla każdego! Sporo pomysłów wpada na bieżąco, przygotowania nie zabierają dużo czasu.

A efekty? Dla mnie bomba! ;)


Partnerem naszej Akademii Fotografii jest Akademia NikonaTekst oraz zdjęcia powstały dzięki współpracy z BR Photography.plDziękujemy naszym Projektantom za udostępnienie nam produktów do edukacyjnej sesji zdjęciowej, w powyższym tutorialu wystąpiły produkty z naszego dawandowego showroomu na #widok8 ze sklepów: BAGS4JOY, gegoArt, Nudakillers, Bright Boho, CARGO, Fabiola

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi:

Post przez

napisane przez 25.01.2017 o godzinie 18:21 h.

Dzień w dzień brnie w najdalsze zakątki DaWandy, by zgłębić jej tajemnice. Nie boi się trudnych pytań. Lubi szukać dziury w całym. Gdy akurat nie dopieszcza Portalu Sprzedawcy, zerka kątem oka za granicę:)

Comments

Security Code: