Oczaruj klientów… wyglądem, porządkiem i informacją!

Zastanów się – zakładając, że prowadzisz sklep stacjonarny – na jakie elementy zwrócisz uwagę przy jego urządzaniu, żeby potencjalny klient w ogóle do niego zajrzał? Bardzo podobnie wygląda sytuacja w sklepie internetowym. W okresie przedświątecznym klienci będą dokładnie przeszukiwać asortyment DaWandy, szukając ciekawych ofert, korzystnych cen, niesamowitych prezentów, pomysłów na robótki ręczne czy produktów personalizowanych. A przy tym każda minuta spędzona w internecie będzie na wagę złota.

Upewnij się, że Twój butik im to wszystko zapewni i co więcej – że ich o tym odpowiednio informujesz! Przykuj ich wzrok, zapewnij sobie ich lojalność i zaufanie. Wyróżniliśmy 8 elementów na stronie głównej dawandowego sklepu, o które warto zadbać już teraz. Zerknij, może to Cię zainspiruje do działania?

Czego się dowiesz?

Które elementy Twojego sklepu wyróżnią Cię na morzu dawandowego rękodzieła?

Gdzie je znaleźć?

Na co zwrócić uwagę przy ich edycji?

Co sprawia, że Twój sklep jest naprawdę TWÓJ?

strona_sklepu

serduszko_nsl_2

NAZWA SKLEPU (1)

Chyba pierwsza i najważniejsza rzecz, która wpada w oko odwiedzającym Twój butik. Pamiętaj, żeby była nazwą Twojej marki, jeśli taką posiadasz, a jeśli nie – żeby była chwytliwa, ciekawa, budząca pozytywne emocje, a na pewno odzwierciedlała to, co oferujesz w swoim asortymencie. Możesz ją edytować, ale nie polecamy takiej praktyki – klient, który raz zapamięta nazwę Twojego sklepu, po jej zmianie może ponownie już do Ciebie nie trafić.

Ale dla porządku informujemy, że nazwę możesz zmienić tutaj »

Warto zaznaczyć, że nazwa sklepu może się różnić w zależności od języka. Zwróć na to uwagę, jeśli Twoja polska nazwa może być problematyczna do wymówienia lub wpisania w wyszukiwarkę, lub po prostu do zapamiętania i skojarzenia przez zagranicznych klientów.

Możesz ją zróżnicować tutaj »

OPIS & BANER SKLEPU (2 & 3)

Kupujący na DaWandzie są zainteresowani historiami projektantów, od których kupują. Z tego powodu istotnym jest, by opis sklepu nie pozostał pusty. Jest to miejsce, gdzie możesz podzielić się ze swoimi klientami informacjami o tym, jak powstała marka, co Cię inspiruje, jakie masz pasje (także poza tymi, które pokazujesz na DaWandzie!). To także możliwość pokazania się z innej strony oraz zaskoczenia swoich klientów.

Przeczytaj więcej tutaj »

Baner sklepu pojawia się na samej górze w sklepie, nie sposób go przeoczyć! Jest Twoją wizytówką, Twoim logo, Twoją twarzą, Twoją marką.. Pokaż na nim, co tworzysz, w jaki sposób i dla kogo! Zaprezentuj się śpiewająco, kolorowo i oryginalnie! Przyciągnij i zatrzymaj uwagę gości w Twoim sklepie! W Święta możesz w tym miejscu pokazać wyjątkowe pomysły na prezenty, akcje promocyjne, w których akurat bierzesz udział, specjalne oferty (np. możliwość darmowej dostawy, prezent do każdego zamówienia, bestsellerowe produkty). Może warto co jakiś czas go aktualizować, by klient wiedział, że nie śpisz i że się dzieje?

Przeczytaj więcej tutaj »

KATEGORIE W SKLEPIE (4)

Jeśli prowadzisz sklep, w którym asortyment jest bardzo szeroki, a dodatkowo są to dość różnorodne produkty, to temat kategorii w sklepie powinien być dla Ciebie szczególnie istotny. Kategorie w sklepie pozwalają w wygodny sposób posortować oferty, które masz w swoim butiku. Dodatkowo, znacząco ułatwiają one nawigację klientom. Możesz wyróżnić, co tylko chcesz!

Przeczytaj więcej tutaj ».

PROFIL (5)

Głównie zdjęcie profilowe! To drugi z graficznych elementów, po banerze które możesz dodać do swojego butiku. O ile w przypadku baneru – często projektanci decydują się na pokazanie logo i produktów, to akurat w tym miejscu zachęcamy do umieszczania swojego zdjęcia, tak by dać klientom namiastkę osobistego kontaktu.

Przeczytaj więcej tutaj »

GALERIA (6)

To naszym zdaniem absolutny must-have, a już bez wątpienia w Święta. Pozwala  ciekawie zaprezentować swój sklep, pokazać bestsellery, wybrać produkty, z których jesteśmy szczególnie dumni, które są w specjalnej cenie albo personalizowane, prezentowe, świąteczne… Dodatkowo, wykorzystaj również potencjał tkwiący w nazwie galerii. Jeśli pokażesz w niej nową kolekcję – zatytułuj ją nazwą kolekcji. Jeśli to bestsellery, również wspomnij o tym w nazwie.

Przeczytaj więcej tutaj »

ASORTYMENT (7)

Mamy nadzieję, że wszystkie produkty na Święta masz już gotowe! Czas uzupełnić ofertę o ich dobre zdjęcia – nie tylko klient to zauważy, ale i my! Chętnie wykorzystamy materiały do naszej świątecznej komunikacji marketingowej, która już niebawem uderzy ze zdwojoną siłą. Sortuj oferty, porządkuj, aktualizuj, wyróżniaj!

Więcej informacji o trzymaniu ręki na pulsie tutaj »

INFORMACJE O BUTIKU (8)

Klient znajdzie tu informacje o dacie założenia sklepu, regulaminie, o sprzedanych do tej pory produktach i – najważniejsze – o ocenach Kupujących. Pamiętaj, żeby zadbać o kontakt z klientem i odpowiednią obsługę złożonych już zamówień, by w Twoim butiku było jak najwięcej pięciogwiazdkowych ocen! Wyjaśniaj wątpliwości, odpowiadaj na wiadomości, staraj się konstruktywnie odpowiadać na pytania.

A o informacjach formalnych czytaj tutaj »

serduszko_nsl_2

Świątecznie?

Tak! Dopasuj elementy wizualne do sezonu.

  • W powyższym przykładzie baner sklepu jest typowo letni i mimo, że mamy hot season – Ty skup się na czymś zimowym świąteczno – prezentowym!
  • Kategorie w sklepie? Jeśli oferujesz jakieś ciekawe zestawy prezentowe złożone z Twoich produktów, produkty idealne na prezent dla niej / dla niego/ dla kota / dla …, śmiało wyróżnij je w odpowiednich sklepowych kategoriach, żeby klient łatwo je zidentyfikował.
  • Galeria? Zmieniaj w niej produkty, dopieraj do okazji / pogody / dnia tygodnia / akcji marketingowej na DaWandzie … Galeria pokazuje się na samej górze sklepu, jako jedna z pierwszych wpadnie w oko!

Kombinuj! 

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi:

Post przez

napisane przez 14.10.2016 o godzinie 13:23 h.

Dzień w dzień brnie w najdalsze zakątki DaWandy, by zgłębić jej tajemnice. Nie boi się trudnych pytań. Lubi szukać dziury w całym. Gdy akurat nie dopieszcza Portalu Sprzedawcy, zerka kątem oka za granicę:)

Comments

Security Code: