Koszty wysyłki kilku produktów w ramach jednego zamówienia

Zauważyliśmy, że ustawienie kosztów wysyłki na DaWandzie nie dla każdego jest stuprocentowo intuicyjne, dlatego rozwiewamy wątpliwości i odpowiadamy na Wasze pytania poniżej. Koszty przesyłki możecie różnicować dla konkretnych profilów wysyłki w butiku, regionów świata i wyznaczyć górny limit ceny przesyłki całego zamówienia za pomocą maksymalnego kosztu wysyłki dla danego regionu.

Czego się dowiesz?

❤ Jak ustawić koszty wysyłki dla każdego kolejnego produktu z zamówienia?

❤ Jak koszty wysyłki widzi Kupujący?

Wysyłka każdego kolejnego produktu

Zastanów się, jaką informację chcesz przekazać klientowi a propos kosztów wysyłki więcej niż jednego produktu w jego zamówieniu. Wszystkie ceny umieścisz lub zaktualizujesz w profilu wysyłki. Zobacz poniżej, o którym polu dokładnie mówimy. Wejdź tu przez Moja DaWanda » Mój sklep i produkty » Zarządzanie kosztami wysyłki » Zarządzanie profilami wysyłki i edytuj konkretny profil wysyłki.

  UWAGA! Jeżeli masz ustawione więcej niż jeden profil wysyłki w Twoim sklepie, informacje o kosztach wysyłki każdego kolejnego produktu musisz umieścić w KAŻDYM z nich.

serduszko_nsl
wys kaz kol prod 1

W naszym przykładzie x to wysyłka pojedynczego produktu – wpisujesz kwotę, za którą wyślesz do klienta jeden produkt. Z kolei w miejsce y wpisujesz kwotę zależnie od Twoich preferencji (oddzielnie dla Polski i oddzielnie dla pozostałych regionów, z których można zamówić Twoje produkty). Możesz powiedzieć, że:

❤ każdy kolejny produkt wysyłasz za konkretną kwotę, np. za 10 zł, 20 zł itd. – wtedy w miejsce y wpisz konkretną kwotę, np. 10, 20. Pamiętaj, że jeśli masz ustawione maksymalne koszty wysyłki, to wysyłka wielu produktów na raz nie może ich przekroczyć);

❤ każdy kolejny produkt wysyłasz za tyle samo, co pierwszy, czyli za tzw. wielokrotność wysyłki pojedynczej – wystarczy, że w tym przypadku pole y pozostawisz puste;

❤ każdy kolejny produkt wysyłasz bezpłatnie, a więc klient płaci de facto tyle samo za przesyłkę (niezależnie od liczby zamówionych sztuk) – w pole y wpisujesz 0.

Jak koszty wysyłki produktów widzi klient?

koszty 1_0

Pierwszy przypadek – wysyłka każdego kolejnego produktu z jednego zamówienia będzie kosztowała 10 zł, zarówno dla klienta polskiego, jak i z UE. Koszty wysyłki zamówienia nie mogą jednak przekroczyć w Polsce 230 zł, a w UE 450 zł.

serduszko_nsl
koszty 3_0

Pierwszy przypadek, jednak bez górnej granicy kosztów wysyłki zamówienia – w Polsce za wysyłkę każdej dodatkowej sztuki klient zapłaci 5 zł, a w Europie 15 zł.

serduszko_nsl
koszty 5_0

Drugi przypadek – pole dla wysyłki każdego kolejnego produktu (y) zostało puste, dlatego klient z Polski za drugi i każdy następny produkt zapłaci koszty przesyłki 20 zł, a klient z UE 45 zł.

serduszko_nsl
koszty 2_0

Trzeci przypadek – w polu y znalazło się 0, a więc niezależnie od liczby zamówionych produktów przez jednego klienta zapłaci on za przesyłkę 0,42 zł zarówno w Polsce, jak i na terenie UE.

serduszko_nsl
koszty 4_0

Wersja mieszana – klient z Polski zapłaci za przesyłkę dowolnej liczby produktów zawsze 13 zł, podczas gdy dla UE, a także niektórych krajów konkretnie wysyłka każdego kolejnego produktu kosztuje od 10 do 20 zł.

serduszko_nsl

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi:

Post przez

napisane przez 06.03.2016 o godzinie 15:02 h.

Dzień w dzień brnie w najdalsze zakątki DaWandy, by zgłębić jej tajemnice. Nie boi się trudnych pytań. Lubi szukać dziury w całym. Gdy akurat nie dopieszcza Portalu Sprzedawcy, zerka kątem oka za granicę:)

Comments

Security Code: