Krok 3. Dodawanie produktów w nowej odsłonie!

Proste dodawanie produktów!

serduszko_nsl_2

Prezentujemy proces dodawania produktów na DaWandzie. Będzie miło, łatwo i przyjemnie. Minutka, dwie i produkty niemalże same pojawią się w Twoim Sklepie:)

Zacznijmy od początku. Aby dodać nowy produkt, wystarczy wejść na stronę Moja DaWanda w zakładkę Mój sklep i produkty i kliknąć opcję Wystaw ofertę. W poprzedniej wersji pojawiały się aż cztery strony informacji o produkcie, które musieliśmy wypełnić. Tym razem wszystko znajduje się na jednej.

WAŻNE! Jeżeli Twój sklep nie został przez nas jeszcze aktywowany, po uzupełnieniu informacji o produktach kliknij koniecznie ZAPISZ JAKO PROJEKT. Jeżeli wybierzesz przycisk Opublikuj, zostaniesz przekierowany do strony głównej, a dane o Twoim produkcie zostaną utracone.

serduszko_nsl_2

Rozbudowany edytor tekstu

Nowe opcje i komfortowy design naszego edytora tekstu pozwolą Ci w dziecinnie prosty sposób sformatować opisy produktów, wyróżnić ważne elementy (np. dzięki pogrubieniu, kursywie czy wypunktowaniu), a więc dopasować prezentację asortymentu w Sklepie do Twoich preferencji.

Dzięki opcji Podgląd w każdej chwili możesz podejrzeć, jak tworzony przez Ciebie opis będzie się prezentował dla klientów w Sklepie. Od razu na górze znajdziesz zakładki z wszystkimi językami DaWandy – w ten sposób za jednym zamachem uzupełnisz też tłumaczenia Twoich produktów i przygotujesz się na sprzedaż międzynarodową.

02_wystaw

WSKAZÓWKA: Jeśli masz w ofercie więcej produktów o takich samych cechach, różniących się jedynie kilkoma szczegółami, możesz wykorzystać jeden z już wystawionych produktów jako szablon – wszystkie informacje wyświetlą się wtedy automatycznie w okienkach na stronie, a Ty edytujesz jedynie to, czym wystawiany produkt się różni od szablonowego.

Jeżeli część opisowa jest gotowa, nic nie stoi na przeszkodzie, by wgrać kilka zdjęć w celu wizualizacji produktu.

Intuicyjne wgrywanie zdjęć

Od teraz wszystkie (maksymalnie cztery) zdjęcia produktu możesz dodać na raz, przeciągając je i upuszczając w oknie edytora (w myśl tzw. zasady Drag&Drop). Dzięki temu łatwiej je podejrzysz, opracujesz i posortujesz. Jakie to wygodne!

5 (1)

Jeżeli potrzebujesz kilku porad na początek, jak poradzić sobie z fotografią i odpowiednio przedstawić produkt klientowi, zajrzyj tutaj.

Łatwe zarządzanie profilami wysyłki

Profil wysyłki pozwala w łatwy sposób przypisać koszty wysyłki do produktów. Ogólnie tworzymy je, wybierając z Menu w Moja DaWanda zakładkę Mój sklep i produkty i dalej Zarządzanie kosztami wysyłki.

03_wystaw

Jeżeli takie profile już masz, wystarczy wybrać jeden z listy i przypasować do dodawanego produktu (podobnie zasady zwrotów i anulacji). Jeżeli dopiero chcesz stworzyć taki profil, możesz to od razu uczynić w formularzu dodawania produktu!

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

07_wystaw

Stworzyliśmy rozwijalne  listy cech, z których możesz wybrać te odpowiadające Twoim produktom. Takie rozwiązanie jest bez wątpienia wygodniejsze i bardziej intuicyjne dla Ciebie. Wybierasz: kolor, wzór, styl, materiał, rodzaj wykonania, elementy możliwe do indywidualnego dopasowania.

I najlepsze – elementy wybierane z list automatycznie się tłumaczą na inne języki DaWandy, podobnie jak do tej pory kategorie! Spójrz poniżej, jak to wygląda!

09_wystaw

Od razu sprawdź, jak to działa!

Więcej informacji na temat nowego procesu dodawania produktów i zarządzania nimi znajdziesz tutaj, zobacz też najczęściej zadawane pytania dotyczące tego tematu tutaj.

Pamiętaj o tagach

Tagi są istotnym elementem wyszukiwania produktów na DaWandzie, więc nie zapominaj dodać ich zarówno po polsku, jak i w innych językach! Oddziel je przecinkiem. Zastanów się, co wpisałby w okienku wyszukiwania klient, żeby odnaleźć produkty takie jak Twoje? Więcej o słowach kluczowych przeczytasz przy okazji omówienia zasad SEO, zobacz tutaj »

serduszko_nsl_2

Masz pytania lub uwagi dotyczące nowej wersji procesu dodawania produktów? Jeśli tak, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta na adres pomoc@dawanda.pl, a w tytule wiadomości wpisanie „Nowa metoda dodawania ofert”.

Pozdrawiamy:)

 

 

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi:

Post przez

napisane przez 10.06.2015 o godzinie 17:14 h.

Dzień w dzień brnie w najdalsze zakątki DaWandy, by zgłębić jej tajemnice. Nie boi się trudnych pytań. Lubi szukać dziury w całym. Gdy akurat nie dopieszcza Portalu Sprzedawcy, zerka kątem oka za granicę:)

Comments

Security Code: