Jak się nazywasz, co tu robisz?

Zakładając sklep na DaWandzie, prawdopodobnie jedną z pierwszych rzeczy jest wymyślenie chwytliwej nazwy i kompleksowego krótkiego opisu – to jedna z Twoich wizytówek, które pozostaną w pamięci klientów. Na DaWandzie dla każdego z naszych siedmiu języków możesz wymyślić inną nazwę sklepu. Warto zastanowić się, jakie słowa będą najodpowiedniejsze dla klientów danego kraju, a jednocześnie najlepiej opiszą Twój sklep i produkty:)

Dlaczego nazwa i opis są ważne?

❤ mówią najwięcej o Tobie i Twoich produktach

❤ za ich pomocą klienci będą szukać Twoich produktów w wyszukiwarkach

❤ wpływają na SEO

Znowu SEO?

Tak jest! Pisaliśmy już dość kompleksowo o SEO na stricte polskich przykładach, ale optymalizacja sklepu pod kątem SEO ma znaczenie także dla naszych platform zagranicznych. W myśl idei, że SEO nigdy za wiele, warto przypomnieć sobie kilka zasad tutaj.

nazwopis 3

Jak wstawić tłumaczenia nazwy i opisu sklepu?

Wchodzimy na Moja DaWanda » Mój sklep i produkty » Przetłumacz sklep i wybieramy zielony przycisk „Przetłumacz sklep„. Tutaj mamy możliwość przetłumaczenia nazwy i opisu sklepu (elementów widocznych od razu po wejściu do sklepu), a także za jednym zamachem profilu sklepu (przydatnego dla wyszukiwarek internetowych).

nazwopis 1
serduszko_nsl

Na dolnym obrazku widzimy, że możesz w dowolnym języku umieścić nazwę, opis i profil – z prawej strony masz podpowiedzi, co zostało umieszczone w języku polskim. Dodatkowo przy każdym języku widnieje liczba przetłumaczonych na ten język produktów w Twoim sklepie – na dole np. jeden po niemiecku i jeden po hiszpańsku.

nazwopis 2

Ale po co?

Jeśli nazwa Twojego sklepu nie jest „problematyczna” w innych językach, sprawa jest prosta, masz szczęście. Ale jeżeli sklep nazywałby się „Mały Świerszcz” albo „Pana Gżegżółki pomysły na DIY”, obcokrajowcy po pierwsze mieliby problem ze zrozumieniem, po drugie – z wpisaniem do wyszukiwarki (polskie znaki), po trzecie – z zapamiętaniem…

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi:

Post przez

napisane przez 21.01.2015 o godzinie 17:56 h.

Dzień w dzień brnie w najdalsze zakątki DaWandy, by zgłębić jej tajemnice. Nie boi się trudnych pytań. Lubi szukać dziury w całym. Gdy akurat nie dopieszcza Portalu Sprzedawcy, zerka kątem oka za granicę:)

Comments

Security Code: