Nowy design DaWandy – zmieniamy się dla Was!

Witajcie ! Zapewne dotarły już do Was wieści, że wkrótce DaWada nieco zmieni swoje oblicze, pod postacią nowego designu strony. Będzie fenomenalnie. I to wszystko już w przyszłym tygodniu!

Teraz nadszedł czas na to, by do zmian tych, przygotować się jak najlepiej, dlatego koniecznie zapoznajcie sie z poniższymi wskazówkami i informacjami odnośnie dostosowania o butiku do nowego wyglądu platformy. My testowaliśmy zmiany na butiku Minefy i większość ulepszeń w wyglądzie butiku udało nam się zrobić w kilkanaście minut. A wygląd poprawił się bardzo…

Największa zmiana to:

ZDJĘCIA, ZDJĘCIA, ZDJĘCIA

Będą dużo dużo większe, będzie widać każdy szczegół, dlatego sprawdźcie jak wyglądają Wasze zdjęcia w nowym layoucie. Zmieńcie je na te z wyższą jakością – ładujcie tak duże zdjęcia jak tylko możecie. Nasz system zmniejszy je automatycznie do najlepszych wielkości, a dodatkowo będziemy mieli zdjęcia dla dziennikarzy.
Zwiększają się zarówno zdjęcia na stronie produktowej, jak również miniatury widoczne w widoku kategorii. Im wyższej jakości będzie zdjęcie produktowe, tym lepszą będziecie w stanie wybrać miniaturę. Jeśli zaś o nie chodzi- pamiętajcie, żeby starannie oznaczać fragment zdjęcia, który ma być widoczny w miniaturze, gdyż to na jego podstawie klient dokona wyboru, czy przejść do Waszego butiku.

 

W przypadku samej strony produktowej – zmianie ulega szerokość głównego zdjęcia – od teraz jest to 628 px i starajcie się, by zdjęcia, które umieszczacie na platformie nie były węższe od tego rozmiaru. Najlepiej jeśli są jeszcze większe, bo wtedy system sam dostosuje Wasze zdjęcie do optymalnej szerokości, a my będziemy mogli wykorzystywać Wasze zdjęcie, przesyłając je do mediów. Dodatkowo, zmianie ulega wyświetlanie kolejnych miniatur w przypadku załadowania 4 zdjęć. Widoczne są one w pionowym pasku w układzie 2 duże zdjęcia + 2 mniejsze – zwróćcie na to uwagę przy wprowadzaniu produktów na stronę. Dodatkowo, w nowym layoucie istotniejsze staje się opisanie rozmiarów, składu i metody produkcji. Wcześniej wyglądało to tak:

 

W najnowszej wersji strony zaś tak:

 

Jak widzicie opis atrybutów przedmiotu staje się istotny, więć poświęćcie trochę czasu na zaktualizowanie swoich opisów. :)


Teraz skoncentrujemy się na Waszych butikach i tym, co zmieni się w ich obrębie.
Oto nowy widok górnej części Waszego butiku:

 

Przejdźmy przez elementy, które ulegają zmianie:

1/ Banner sklepu (nowy rozmiar 958 x 200 px)

Dotychczas maksymalny rozmiar banneru wynosił 900 x 200 px. Już wtedy najistotniejsza była szerokość, która teraz ulega zmianie i zwiększa się do 958 px. Postarajcie się w pełni wykorzystać miejsce na swój banner. Jeśli zdecydujecie się na mniejszy rozmiar, on również pokaże się na stronie, natomiast nie będzie wyglądał bardzo efektownie.
Jak ustawić?

Zalogujcie się do DaWandy, kliknij w https://pl.dawanda.com/shop_admin/edit i znajdźcie element “Baner sklepu”, gdzie będzie możliwe umieszczenie baneru.

2/ Nazwa sklepu (którą możesz wykorzystać marketingowo)

W nowym layoucie DaWandy, nazwę sklepu możecie wykorzystać marketingowo :) Ponieważ wyświetla się ona na górze strony i jest zajmuje dość pokaźną część Waszego butiku, poza nazwą możecie dopisać tam hasło, które przyświeca Waszej twórczości lub coś, co może zachęcić kupujących do zakupów w Waszym sklepie.
Zobaczcie, jak to miejsce wykorzystuje jeden z lepszych sprzedawców DaWandy – kenpanda:

 

Jak widzicie, Ken Panda poza swoją nazwą pisze o sobie: Organiczne ubrania tworzone w Berlinie.

3/ Opis sklepu (do 300 znaków)

W nowej DaWandzie widoczny opis sklepu najlepiej ograniczyć jest do 300 znaków. Dzięki temu macie pewność, że całość jest widoczna dla kupującego. Jeśli zdecydujecie się na opis dłuższy, możecie to zrobić, lecz wtedy dopiero po kliknięciu kupujący będzie mógł przeczytać cały opis.

4/ Galeria (absolutny must-have i nie zapominajcie o nazwie galerii)

Olbrzymiej zmianie ulega kwestia Galerii w sklepie. Została ona przesunięta ponad wszelkie informacje o sklepie i stanowi faktyczną wizytówkę produktową butiku. Do tej pory zdecydowanie rekomendowaliśmy Wam jej używanie. W nowym designie to naszym zdaniem absolutny ‘must-have’. Pozwala Wam ciekawie zaprezentować swój sklep, pokazać bestsellery, wybrać produkty z których jesteście szczególnie dumni.
Dodatkowo, wykorzystajcie również potencjał tkwiący w nazwie galerii. Jeśli pokazujecie w niej nową kolekcję – zatytyłujcie ją nazwą kolekcji. Jeśli to bestsellery, również wspomnijcie o tym w nazwie.
Jak założyć?

Zalogujcie się do DaWandy, kliknijcie w https://pl.dawanda.com/shop_admin/windows. W oknie, które się pojawi możecie stworzyć nazwę swojej galerii, a także zdecydować o jej kolorystyce i ilości prezentowanych produktów.

Rekomendujemy wybranie jakiegoś innego koloru jako tło galerii – pozwoli to na efektowne wyróżnienie jej spośród całego sklepu. Spróbujcie jednak wybrać dość łagodny odcień, gdyż zbyt ostry kolor może zdominować całość i sprawić, że będzie brzydko wyglądać.

 

Następnie przejdźcie do swoich aktualnych ofert – gdzie przy każdym z produktów wyświetla się box ‘Galeria’. Jeśli go oznaczycie, to będzie on wyświetlał się w Waszej galerii.

W związku ze zmianą designu, zmienia się troche układ galerii. Pracujemy nad tym, by ustawienia też pozmieniać w systemie którym zarządzacie galerią, natomiast może to jeszcze chwilkę potrwać. W chwili obecnej galeria butiku standardowo zawiera 5 produktów w rzędzie. Dlatego, jeżeli chcecie pokazać:

> 5 produktów w rzędzie, musicie wybrać opcję 2 rzędy (8 produktów) i oznaczyć tylko 5 produktów do pokazania w galerii.

> 10 produktów w 2 rzędach, wybierzcie opcję 3 rzędy (12 produktów) i oznaczcie tylko 10 produktów

> 15 produktów (maksymalny rozmiar galerii), wybierzcie opcję 4 rzędy (16 produktów) i oznaczcie minimum 15 produktów.

 

Następnie wróćcie do strony z Galerią (https://pl.dawanda.com/shop_admin/windows) gdzie możliwe będzie posortowanie ofert, by galeria prezentowała się jeszcze lepiej :)


Poza elementami, które się zmieniają w dalszym ciągu niezwykle istotne jest, byście pamiętali o elementach, które opisywaliśmy w poprzednich częściach Akademii DaWandy. Poniżej kierujemy Was prosto do tych treści – jeśli jeszcze nie udało Wam się wprowadzić tych zmian do swoich butików – do dzieła! :)


 

5/ Sortowanie produktów (czyli jak pokazać cały swój asortyment)

Więcej przeczytacie tutaj: https://portal-sprzedawcy.dawanda.com/2013/06/05/akademia-dawandy-rodzial-iii/#kategorie

6/ Zdjęcie profilowe (czyli dlaczego butik powienien mieć twarz projektanta)

Więcej przeczytacie tutaj: https://portal-sprzedawcy.dawanda.com/2013/06/05/akademia-dawandy-rodzial-iii/#kategorie

7/ Sortowanie produktów (czyli jak pokazać cały swój asortyment)

Więcej przeczytacie tutaj: https://portal-sprzedawcy.dawanda.com/2013/06/05/akademia-dawandy-rodzial-iii/#sortowanie
Uff, dużo informacji na raz! mamy nadzieję, że dotrwaliście do końca tej wiadomości:) Zależy nam aby Wasz butik w nowej odsłonie był jak najatrakcyjniejszy dla kupujących. Większość sugerowanych zmian, jesteście w stanie wprowadzić w ciągu kilku minut. Założenie galerii, kategoryzacja produktów czy sortowanie nie powinny zająć Wam więcej niż kwadrans. Zakładam, że zdjęcie, które możecie wykorzystać jako profilowe też już macie :) Zakasajcie więc rękawy i postarajcie się wprowadzić w życie nasze sugestie, a potem pozostanie Wam tylko cieszyć się nową twarzą DaWandy! My już skaczemy z radości ! :)
Pozdrawiamy,
Zespół DaWandy

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi:

Post przez Piotr Kabaciński

napisane przez 29.07.2013 o godzinie 10:20 h.

Kategoria: Wiadomości

Comments

Security Code: