Dziesięć kroków do dobrego zdjęcia produktu

Zanim kupujący wyciągnie portfel – kupuje oczami. Dlatego tak ważne w sprzedaży jest przygotowanie fotografii produktu – to zdjęcia sprzedają to, co stworzyliście.

Także my, wybierając produkty, które chcemy pokazywać w newsletterach i na stronie – bardzo kierujemy się jakością zdjęć. Czy są one ciekawe? Czy dobrze prezentują przedmiot? Czy dobrze pasują do stylu strony? Wreszcie czy uda nam się wybrać kilka zdjęć, które pasują do siebie stylem (wskazówka: najczęściej wybieramy dobrej jakości zdjęcia z jasno szarym lub beżowym, neutralnym tłem). Kilka przykładów zdjęć, które są na prawdę ciekawe i  pasują do charakteru DaWandy znajdziecie tutaj: https://pl.dawanda.com/s/ladne_zdjecia.

 

Jak optymalnie pokazać swój produkt i spowodować żądzę jego posiadania?  Oto kilka wskazówek:

1. Wystrzegamy się loga na zdjęciach oraz wszelakich dzikich napisów, adresów stron www. To niepotrzebnie odciąga uwagę od produktu, wygląda naprawdę źle i znacząco zmniejsza szansę na to, że Twój produkt pojawi się na naszych bannerach.

2. Dobre, jasne zdjęcie ma prawo wyglądać dobrze tylko wtedy, gdy jest wykonane w świetle dziennym, w jasnym pomieszczeniu.

3. Tło powinno być tłem dla produktu. Nigdy nie powinno zdominować zdjęcia. Stosujcie tła kontrastowe dla koloru produktu, najlepsze są jasne tła (odcienie szarości, beżu, białe). Zdjęcia z jasno-szarym lub beżowym tłem będzie miało też największą szansę ukazać się na naszych selekcjach i promocjach.

4. Obierzcie perspektywę wykonywania zdjęć i się jej trzymajcie (np. przód, bok, detal), dzięki temu Wasz sklep zyska na spójności.

5. Pamiętajcie o możliwości dodania 4 zdjęć i wykorzystajcie tę szansę, żeby pokazać produkt w kilku ujęciach (sam produkt, w aranżacji, z profilu, etc.)

6. Zadbajcie o odpowiednie wykadrowanie zdjęcia, tak by w miniaturze widoczny był cały produkt (miniatura ma wymiary 160 x 120).

7. Opiszcie swój produkt zgodnie ze zdjęciem. Najlepiej gdy przydzielona przez Was nazwa będzie poprzedzona najprostszą nazwą produktu (np. spódnica, bluzka).

8. Zdjęcia sesyjne zawsze, ale nie wszędzie. Zastanówcie się czy zdjęcie sesyjne w miniaturze będzie wyglądało zachęcająco, i przede wszystkim czy produkt jest na nim wystarczająco widoczny.

9. Każdy produkt wygląda ciekawiej na osobie, niż na manekinie. Porzućcie nieżywy wytwór i odnajdźcie modela wśród oddychających, pamiętając jednocześnie, że nie każdy modelem być może:)

10. Pamiętajcie, że internet to Wasz przyjaciel. W sieci znajdziecie przynajmniej kilka fajnych stron do obróbki zdjęć przez zwykłych śmiertelników. Zajrzyjcie na http://pixlr.com/editor/ . Wystarczy przysiąść, trochę poklikać, i zaprzyjaźnić się z narzędziami takimi jak: Jaskrawość i Kontrast, Barwa i Nasycenie, Color Balance, a życie stanie się prostsze!

Przyspieszony kurs? Proszę bardzo!

Zobaczcie ile da się wyciągnąć ze zdjęcia zrobionego w pochmurny dzień, najprostszym aparatem cyfrowym,  z wyłączoną lampą błyskową!

1. Po otwarciu strony http://pixlr.com/editor/ wybieramy „PRZYSTOSOWANIA” a następnie „BARWA I NASYCENIE”.

1

2. W pierwszej kolejności skupiamy się na jasności zdjęcia, które jak widać jest mocno niedoświetlone. Zdjęcie robione było na białej powierzchni w pobliżu okna, jednak bez włączonej lampy flesh (błysk lampy odbiłby się od lakierowanej powierzchni buta).

Operujemy suwakiem przy jasności tak by lekko rozjaśnić zdjęcie, ale nie spowodować zbytniego „wypłowienia” koloru. Zatwierdzamy

3

3. Kolejno wybieramy z „PRZYSTOSOWANIA”, „JASKRAWOŚĆ I KONTRAST”. Operujemy obydwoma suwakami tak, by znaleźć idealny balans. Przy czym skupiamy się na tym by kolor buta był wyraźny (ale nie zmieniony) a tło rozjaśnione.

5

4

4. Z narzędzi po lewej stronie wybieramy „KADROWANIE” (pierwsza ikona po lewej), i przycinamy zdjęcie wedle uznania i potrzeb

7

8

5.  Jeśli chcemy maksymalnie wybielić tło, które mimo wszystko posiada lekkie cienie i uzyskać efekt zdjęcia którego tło jest maksymalnie białe, wybieramy „puszkę z farbą”, a następnie poniżej klikając dwukrotnie na czarny prostokąt, operując suwakiem wybieramy kolor biały i zatwierdzamy.

9

6. Ponownie klikamy na „puszkę z farbą” i na powierzchni obrazka którą chcemy pomalować na biało klikamy (gdy zdjęcie jest wystarczająco kontrastowe, a na powierzchni fotografowanego przedmiotu nie ma prześwietleń, obszar przedmiotu powinien pozostać nienaruszony, w innym przypadku trzeba zastosować inne narzędzie).

10

7. Kiedy tło jest całkowicie białe zapisujemy zdjęcie wybierając „PLIK” – „ZACHOWAJ”- wpisujemy nazwę, oraz ustawiamy suwakiem maksymalną jakoś zdjęcia i klikając „OK” zapisujemy.

8. Włala!

 buty dwaxy

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi:

Post przez Agnieszka

napisane przez 23.01.2013 o godzinie 18:01 h.

Kategoria: Akademia DaWandy

Comments

Security Code: