Twoje własne kategorie w sklepie

68518667-Mini-keepsake-drawer-jewellery-storageJeżeli w Twoim sklepie oferujesz większą ilość produktów, możesz również w nim założyć swoje własne kategorie. Przypomina to trochę półki w sklepie :) Dzięki temu pomożesz odwiedzającym  łatwiej zapoznawać się z ofertą Twojego sklepu.

Możesz ustalić do 20 różnych kategorii i masz całkowitą swobodę w ich definiowaniu. Wielu sprzedawców jest bardzo twórczych przy tworzeniu kategorii, choć takie tytuły jak “torby” czy “koszulki” są jak najbardziej odpowiednie. Możesz również utowrzyć kategorie poprzez nazwę kolekcji lub pokazując zastosowanie produktów. Przeglądanie według kategorii pomaga kupującym w szybszym znalezieniu danego produktu.

Czego się dowiesz?

 • jak stworzyć własne kategorie?
 • gdzie znajdziesz je w sklepie?
 • dlaczego warto?

Jak stworzyć kategorie w sklepie?

Screen Shot 2015-02-19 at 11.09.21

 

Aby utworzyć własne kategorie w sklepie, wystarczy przejść do Moja Dawanda >> Mój sklep i produkty >> Edytuj kategorie w sklepie.

Tutaj możesz dodawać własne kategorie w sklepie, wystarczy wpisać  nazwę kategorii i kliknąć Zapisz. Możesz również zmienić kolejność poprzez bezpośrednie przesuwanie danej kategorii na górę lub dół (strzałki po lewej stronie nazwy kategorii). I za jednym zamachem możesz wpisać nazwy Twoich kategorii w innych językach, a co! Niech i obcokrajowcy poznają się na Twoich produktach!

Gdy już utworzysz wszystkie niezbędne kategorie, czas przyporządkować do nich Twoje produkty:)

Screen Shot 2015-02-19 at 11.10.21
37209-line
kat

Po kliknięciu na dole strony polecenia Przypisz moje produkty do kategorii po lewej stronie ekranu pojawią się okienka z Twoimi kategoriami, po prawej wszystkie Twoje nieprzypisane produkty. Za pomocą przeciągania przyporządkuj je po prostu do kategorii, do których pasują. Oczywiście możesz też usuwać produkty z danej kategorii, przenosząc je do okienka Nieprzydzielone.

kat2

Nie zapomnij przydzielić wszystkich produktów z kategorii. Wielu kupujących nie patrzy na kategorię Wszystkie produkty. Kategorie w sklepie zapewniają klientowi sprawniejsze poruszanie się po Twoim butiku.

Co zyskujesz?

 • Robisz porządek w swoim sklepie, zupełnie jakby kategorie były działami produktowymi w supermarkecie – bez podpisów nad półkami ciężko byłoby odnaleźć klientowi produkt, którego szuka, w gąszczu kuszących ofert!

 

 • Sortujesz Twój asortyment według niezbędnego kryterium – może rodzaju produktu? Może koloru? Może rozmiaru? Może pory roku? Może okazji? A może potencjalnego odbiorcy? Tak czy inaczej pomagasz Kupującym (i Zespołowi DaWandy przy okazji ;)) się zorientować w Twojej ofercie:)

 

 • Grupujesz produkty – dzięki temu łatwiej Ci będzie w razie życzenia ustawić zniżkę dla konkretnego rodzaju produktu, np. tylko dla różowych spódnic, tylko dla prezentów na Dzień Matki już po Dniu Matki, tylko dla czapeczek dla dzieci czy też tylko dla butów na obcasie.. Możliwości jest wiele, a z kategoriami w Sklepie łatwiej będzie je wcielić w życie na DaWandzie.

 

Zobacz, kto już wyczuł, że bez kategorii się nie obejdzie

♥  Otwarty Sezam – bogactwo materiałów do tworzenia własnych produktów, ponad 3 000 produktów w ofercie, główne kategorie DaWandy to zdecydowanie za mało – gdyby nie kategorie w sklepie, klient musiałby się nieźle naszukać, chcąc znaleźć np. satynowy sznurek o grubości 2mm..

♥  Karolina Garczyńska – do wyboru mamy tutaj głównie sukienki o różnym kroju i według tego klucza zostały one właśnie podzielone na grupy, dzięki czemu najpierw klient wybiera spośród krojów, potem skupia się na kolorze, a potem już tylko pozostaje dokonać zakupu.. Kilka kliknięć i gotowe!

♥  KOKOworld – dziewczyny z KOKO oferują różnego rodzaju produkty i na takie właśnie podzieliły swój asortyment: tuniki, bluzki, torebki, biżuteria..

♥  CADO accessories – tutaj mamy do czynienia w kategoriach sklepowych zarówno z rozróżnieniem rodzaju produktu (zamotka, torba, szal, tuba..), jak i okazji (Dla Niego, Zestawy..)!

Poszperaj na DaWandzie, zobaczysz, jak wielu projektantów ma już kategorie w sklepach i na jakiej podstawie dzielą swoje produkty. Trzeba ułatwiać naszym klientom życie:)

Warto zajrzeć

Podobał Ci się ten post? Podziel się nim ze znajomymi:

Post przez Marcin Szalek

napisane przez 23.07.2012 o godzinie 15:00 h.

Wprowadza DaWande do Polski. Entuzjasta Internetu.

3 komentarze

 1. LidiaDecor (13.08.12 12:47 Uhr)

  Napisaliście:
  „kazdy produkt powinnien być przyporządkowany do co najmniej jednej kategorii – może być jednak przyporządkowany do wielu kategorii”
  Chciałam zapytać jak? bo niestety u mnie się nie da przyporządkować do drugiej własnej kategorii.

 2. Kuba (23.08.12 11:11 Uhr)

  Witaj LidiaDecor,

  jeśli chcesz dodać jeden z produktów do kolejnej kategorii, powinnaś wejść na stronę wybranego produktu, kliknąć ‚Edytuj informacje o produkcie’, a następnie zaznaczyć opcję ‚umieść ofertę dodatkowo w drugiej kategorii’. Pozwoli Ci to wybrać drugą kategorię w której widoczny będzie Twój produkt.

 3. LidiaDecor (29.08.12 12:32 Uhr)

  Pytałam o drugą WŁASNĄ kategorię ( moją jako sklepu) a nie Dawandy. U mnie jest możliwość tylko jednej – więc albo coś się nie wyświetla w panelu (brak konfiguracja pod Mac’a) albo informacja wprowadza w błąd…

Comments

Security Code: